BURDUR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevruz Bayramı

Bahar Mevsimi gelişinin habercisi olan Nevruz Bayramı ilimizde coşkuyla kutlanmıştır.
   Orta Asya'dan Balkanlardaki uluslara kadar çok geniş bir bölgede yerel renk ve inançlarla kutlanan ve her ulusun kendi kültür değerleriyle özdeşleştirip sembolleştirdiği, özü itibariyle baharın gelişinin kutlandığı, coşkuyla karşılandığı bir gün olan Nevruz; Burdur Valiliği, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Burdur Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik programı çerçevesinde kutlanmıştır.
   
Burdur ili Gökçebağ Köyü sınırları içerisinde kalan 2. Organize Sanayi Bölgesinde “Dünya Ormancılık Günü” ve Nevruz Bayramı etkinlikleri kapsamında 21.03.2018 tarihinde saat 10:30’ da başlayan dikim çalışmasında toprak işlemesi yapılmış olan 11 dekar alanda 900 adet tüplü karaçam fidanı, 1000 adet mavi servi ve 300 adet sedir olmak üzere toplam 2.200 adet fidan dikilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve halkın etkinliğe katılımı sağlanmış olup, katılanlara yiyecek ve içecek ikramı yapılmıştır.
   
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi’nde saat 12:00’de protokol konuşmaları, halk oyunları gösterisi, demir dövme merasimi, nevruz ateşinin yakılması etkinliği ve nevruz pilavı ikramı yapılmıştır. 
   
Etkinlik 13:30’ da sona ermiştir. 

  • 22.jpg
  • 27.jpg
  • 44.jpg
  • 57.jpg
  • 59.jpg